Proces produkcji

Zobacz jak wyglądają bloki granitowe i poznaj sposób ich dzielenia na mniejsze elementy, sprawdź jak łupana jest kostka brukowa oraz zapoznaj się z procesem cięcia i polerowania płyt z granitu.

Transport surowców

Transport surowca do obróbki oraz gotowego wyrobu na magazyn stanowi jeden z ważniejszych aspektów naszej codziennej pracy, która nie byłaby możliwa bez pomocy ciężkiego sprzętu.

Cięcie bloków kamiennych

Cięcie bloków z kamienia naturalnego odbywa się w naszym zakładzie na wyposażonych w pełną automatykę cięcia trakach linowych, których aktualnie posiadamy sześć.

Dzielenie brył kamiennych

Pomimo posiadana nowoczesnych maszyn, niektóre prace musimy wykonywać według starej szkoły kamieniarskiej. Dzielenie brył granitowych na mniejsze elementy wykonywane jest przy pomocy niezawodnego młota i klinów.

Łupanie kamienia

Popularne i szeroko stosowane produkty surowo łupane powstają na nowoczesnych maszynach, które z wykorzystaniem siły kilkudziesięciu oraz kilkuset ton nacisku, bez problemu radzą sobie z łupaniem małych i dużych brył kamiennych.

Formatowanie elementów na określony wymiar

Formatowanie elementów kamiennych na określony wymiary dobywa się w dziale cyrkularek, czyli pił mostowych tnących materiał za pomocą specjalnych tarcz wyposażonych w zęby zawierające niewielkie kawałki diamentów.

Płomieniowanie płyt

Poddanie surowej powierzchni kamienia naturalnego działaniu palnika, powoduje że zmienia się ona w powierzchnie szorstką o bardzo dobrych właściwościach antypoślizgowych.

Polerowanie kamienia

Poddanie kamienia naturalnego procesowi polerowania powoduje, że jego powierzchnia staje się idealnie gładka oraz mocno odbija światło. Polerowanie odbywa się na automatach polerskich, które posiadają głowice wyposażone w specjalne segmenty polerskie.

Poznaj naszą firmę...

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki.